HAWKED, 1.5 Milyon Oyuncu ile Bir Dönüm Noktasını Kutluyor

Yayıncı The 4 Winds Entertainment ve geliştirici MY.GAMES, resmi çıkışını 14 Şubat 2024’te yapan hazine avı ve nişancılık oyunu HAWKED’un 1.5 milyon oyuncuya ulaştığını duyurdu. HAWKED, sürükleyici oynanışı ve merak uyandıran özellikleri sayesinde dünya çapında her yaştan ve kimlikten oyuncunun dikkatini çekti.

Dört Dörtlük Hazine Avı HAWKED, şimdiden, kimi ülke ve bölgelerde PS5’te en çok indirilen oyunlardan biri olurken, Xbox’ta da en çok indirilen ücretsiz oyun olmayı başardı Dünya çapında, kanaat önderleri, eleştirmenler ve içerik üreticileri tarafından övgüyle karşılanan HAWKED’u PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S ve PC’de indirmek ücretsiz!

Yeni nesil hazine avına katılmak isteyen tüm haydutlar HAWKED’un eşsiz macerasına davetli! The 4 Winds Entertainment’ın COS’ı Uğur Ülger, 1.5 milyon oyuncuya ulaşma gururunu ve sevincini şöyle paylaşıyor: “Bizimle birlikte HAWKED’un Fevrialem ile Sürgünada arasındaki bitmek bilmeyen serüvenine dahil olduğunuz için çok teşekkür ederiz. HAWKED’a göstermiş olduğunuz ilgi ile 1.5 Milyonu aşan bir haydut topluluğu oluşturdunuz, HAWKED’a şans verip Sürgünada’yı ziyaret eden bütün haydutlara canı gönülden teşekkür ederiz. Bu ilginin bize yüklediği sorumluluğun farkındayız ve sizlere daha iyi bir HAWKED deneyimi sunabilmek için sizlerden aldığımız geri dönüşler doğrultusunda HAWKED’u geliştirmeye devam edeceğiz.”

HAWKED, 14 Şubat’ta PC’de MY.GAMES Launcher ve Steam üzerinde, konsollarda ise PlayStation Store ve Xbox Store üzerinde çıkış yaptı. Son yayınlanan fragman, HAWKED’un bölgedeki içerik üreticileri ve eleştirmenlerden aldığı takdiri gözler önüne seriyor. HAWKED yalnızca oynanışı ile değil, ince elenip sık dokunmuş mağaza içerikleriyle de oyun severlerin takdirini kazanmış durumda. HAWKED, çıktığı günden bu yana dinamik oynanışı, sürükleyici hazine avı mekanikleri ve heyecan verici aksiyonuyla oyuncuları cezbetmeyi başardı. Sadık oyuncu tabanının tutkusu sayesinde 1.5 milyon oyuncuya ulaşmayı başaran oyun, bölgesel hayranlarıyla kültürel olarak bağlantılı içerikler de çıkardı. Geçtiğimiz günlerde mağazada sunulan lokal içeriklerle haydutlar kendilerine Zeybek Havası katmayı çok sevdi, bu yüzden geliştirici ekip yeni mağaza içerikleriyle oyun severleri şaşırtmaya devam ediyor.

Türk kültüründeki göçebe Yörük kabilelerinden esinlenerek hazırlanan içerikler ve yakın tarihte çıkan, Kuzey Afrika ve Arap kültürünün bir harmanı olan Berberilerden esinlenerek tasarlanan yeni içerikler haydutlarla buluşmayı bekliyor. Peki neler mi var?

  • Berberi Korsan – Berberilerden ilham alınarak yaratılan bu Korsan Kıyafeti ile maceranın ruhunu yakala ve denizlere hükmet!
  • Atlas Dolabı – Zamanında cesur dağcıların ekipmanlarını depoladığı bu dolap, Haydut donanımlarını taşımak için yenilendi.
  • Houara Dansı İfadesi – Bu ifade hem zaferleri kutlamak hem de kadimlerin bedensel bilgeliğine başvurmak için birebir!
  • Aksel Volta – Eski krallar bile bu teknolojiyi kuşanarak Sürgünada’yı keşfetmek isterdi.
  • Zebek Uçuş Tahtası – Geçmişte Akdeniz’de yelken açmış gemilerin gövdelerinden toplanan odunlarla üretildi ve yeniden dalgaların üzerinde süzülmesi için onarıldı.
  • Bezemeli Sırt Çantası – Bu süslü ve altın işlemeli sırt çantasıyla Talih Tanrıçası’nı çağırarak Hazine ve Antikaların dolup taşmasını seyret.
  • Zeybek Süzülüşü: Geleneksel kilimleri andıran bu Uçuş Tahtası ile Sürgünada’da mekik doku.
  • Zeybek Dansı: Bu ikonik ifadeyle bir kartal gibi süzül.
  • Anadolu: Bu Volta hayırlı bir hava saçıyor ve kem gözlerden koruyor!
  • Ege Odunu Dolap: Bu Dolap o kadar dayanıklı ki tüm Ege’yi saklayabilir. Burada hazinelerinin başına bir şeycik gelivermez.

HAWKED, tek başına veya en fazla üç kişilik takımlar halinde Sürgünada denilen ıssız bir adadan eser çıkarmak için yarıştığın eşsiz bir hazine avı ve nişancı oyunudur. Oyuncular (yani Haydutlar) eşsiz yetenekler kullanarak ve farklı stilleri birleştirerek birbirleriyle rekabet ederler. Hazine adasındaki hedefleri, sadece diğer oyuncularla savaşarak, bulmacaları çözerek, tuzaklardan kaçarak ve adada yaşayan canavarları alt ederek erişilebilen eserleri güvenceye almak ve göndermektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x