Deniz Uğur’un Şizofren Dediği Reha Muhtar’la Velayet Davasına Adli Tıp Raporu Karıştı

Bir süredir çocuklarının velayetini babaları Reha Muhtar’dan almak için uğraşan Deniz Uğur, akılalmaz pek çok açıklama yapmıştı hatırlarsanız. Son olarak Seren Serengil’in programında Reha Muhtar için ‘şizofren’ diyen Deniz Uğur’un bu ifadeleri mahkeme tarafından dikkate alındı. Velayet davası Adli Tıp Kurumu’na taşındı.

Ünlü oyuncu Deniz Uğur, uzun bir süredir ikiz çocukları Mina ve Poyraz’ın velayet davası ile gündeme geliyor.

2008-2010 yılları arasında birlikte olduğu eski televizyoncu Reha Muhtar’la kucaklarına aldıkları ikizler, şimdilerde yeniden gündemdeki konular arasında.

2008 yılında magazin gündeminde epey konuşulan bu ilişki, Mina ve Poyraz bebekleri kucaklarına almalarıyla dikkat çekmişti.

2 yıl süren ilişkileri 2010 yılında sona ermiş ve çocukların velayeti babaları Reha Muhtar’da kalmıştı.

İkizlerin velayetini o dönemde kendi rızasıyla verdiğini ve otizmli oğlu Engin Deniz Sunat’ın bakımıyla da ilgilendiğini dile getirmişti.

Deniz Uğur bundan yıllar sonra velayeti Reha Muhtar’a vermesinin sebebinin oğlu Engin Deniz Sunat’a daha iyi bakabilmek ve çocukların yalnız kalmamasını istemek olduğunu açıklamıştı. Aynı zamanda o dönemler yeni kanser atlattığını da ifade etmişti. 

‘Velayeti kendi rızamla verdim. Annelik haklarım korunacaktı. Otizmli oğlumla daha çok ilgilenebilecektim ve kanser atlatmıştım. Çocuklar küçükken hiçbir problem yoktu. Maddi vericilik konusunda hala bir sıkıntı yok. İyi bir baba görünüyor ama iyi baba olmak böyle bir şey değil.’

Ardından bu yıl Haziran ayında Deniz Uğur, kızı Mina’nın çekmiş olduğu bir videoyu sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak, Reha Muhtar’ın kızını alkol içmeye zorladığını anlatmıştı.

14 yaşındaki genç kız babası Reha Muhtar hakkında akılalmaz açıklamaların altına imza atmıştı. Velayeti babasında olan Mina, daha fazla o eve gitmek istemediğini ve o evde alkole alıştığını dile getirmişti. 

‘Ben şu anda 14 yaşındayım hala oradaki alışkanlıklarımı unutmaya çalışıyorum. Ben kendimi öldürmeye çalıştım. Sizden rica ediyorum nolur beni babama geri götürmeyin. Ben alkole alıştım o adam yüzünden. Ben okula sarhoş gidiyordum.’

Daha sonra Deniz Uğur, Reha Muhtar’ın oğlu Poyraz üzerinde de psikolojik baskı kurduğunu ve yalan söylemeye mecbur bıraktığını söylemişti.

Bu süreçte mahkemeden tedbir kararı kaldırılmış fakat Deniz Uğur uğraşmaya devam etmişti. Ardından kızı Mina’nın velayeti annesi Deniz Uğur’a verilmişti. Deniz Uğur ardından oğlu Poyraz’ın da velayeti için harekete geçti.

Geçtiğimiz haftalarda Seren Serengil’in yeni programının konuğu olan Deniz Uğur, Reha Muhtar’ın akli dengesinin yerinde olmadığını ve şizofren olduğunu söylemişti.

Eski televizyoncunun şizofreni başlangıcı ve alkolik olduğunu açıklayan Deniz Uğur, çocuklarının artık kendisiyle birlikte olması gerektiğini beyan etti. Aynı zamanda ilişkileri süresince hem psikolojik hem de fiziksel şiddete maruz kaldığını da açıklamıştı. Reha Muhtar da bunun üstüne Deniz Uğur’un annelik yapmadığını söylemişti.

Velayet davası sürerken Deniz Uğur’un bu söylemleri üstüne mahkemeden yeni bir karar çıktı.

İstanbul Aile Mahkemesi tarafından sürdürülen velayet davasında her iki tarafın da Adli Tıp Kurumu tarafından incelenmesini istedi. Tarafların iddia ve savunmaları sonrası çocuklarına karşı ebeveynlik görevlerini yerine getirmelerine herhangi bir engel yaratabilecek ruhsal ve bedensel rahatsızlıklarının olup olmadığı konusunda rapor hazırlanması istendi.

Bu süreç içerisinde çocukların durumlarının incelenmesi kararı alındı. Poyraz için danışmanlık tedbiri uygulanırken, Mina’nın öğrenim durumu ve devamsızlıkları inceleme altına alındı.

Mahkeme çocuklar hakkında gelecek aylık bilgiler doğrultusunda incelemelerini sürdürecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x