ABD şirketlerinde geçen yıl kasımda 180 CEO görevi bıraktı. CEO’ların çıkışı aralıkta hız kazandı yüzde 14 artışla 204’e yükseldi.

Global outplacement, iş ve yönetici koçluğu firması Challenger, Gray & Christmas, Inc. tarafından yayınlanan rapora göre, bu rakam bir yıl önce aynı ayda görevinden ayrılan 100 CEO’ya kıyasla yüzde 104’lük bir artışa işaret ediyor. 2023’te 1.914 CEO görevinden ayrılırken, bu sayı 2022 yılındaki 1.235 CEO değişimine kıyasla yüzde 55 bir artışı ortaya koydu.

EKONOMİK DEĞİŞİMLERDEN ÖNCE CEO ÇIKIŞLARINDA ARTIŞ OLUYOR

Challenger, Gray & Christmas, Inc. Kıdemli Başkan Yardımcısı Andrew Challenger, “Tarihsel olarak, büyük ekonomik değişimlerden önce CEO çıkışlarında bir artış gördük. Halefiyet planlaması önümüzdeki yıl şirketler için çok önemli bir alan olacak. Öncü teknolojinin şirketler için hem tuzaklar hem de yeni fırsatlar yaratmasıyla, Yönetim Kurulları ve C-Suite’lerin, liderlerinin ihtiyaç duyduğu beceriler ve ele alınması gereken beceri açığı da dahil olmak üzere bir sonraki bölümlerinin neye benzediğine karar vermeleri gerekecek” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x